Damian Szewczyk

Muzyk  |  Wokalista  |  Basista 

Kompozytor  |  Autor tekstów 

Aranżer  |  Wydawca

Muzyka była od zawsze w moim życiu. Już jako dziecko byłem słuchaczem, nieporadnym wykonawcą i twórcą.

Jest dla mnie językiem którym mogę wyrazić siebie i to co mam do powiedzenia światu.

Działalność

Na początku były amatorskie szkolne zespoły muzyczne. Miałem szczęście spotykać takich samych zapaleńców jak ja, z którymi godzinami siedzieliśmy w salach prób próbując przełożyć to co w głowie na dźwięki, ćwicząc umysł i palce.

Na początku lat dwutysiecznych zacząłem  działać w środowisku muzycznym Wrocławia. Początkowo były to wspólne jam session w klubach takich jak Artysta, Od Zmierzchu Do Świtu, Alive z których potem rodziły sie zespoły i projekty (między innymi Birma, Snake Charmer, Ex,  The Strażmiejska – The Police tribute Band)

Projekty

Od lat współpracuje z Leszkiem Cichońskim przy Gitarowym Rekordzie Guinessa, oraz z Markiem Popowem przy projekcie Gitarowe Przeboje Wszechczasów oraz Wroclove Guitar Top. Biorąc udział w tych projektach mam okazję mierzyć się z wybitnymi i ważnymi w historii muzyki rozrywkowej utworami oraz współpracować i dzielić scenę  z wieloma znakomitymi i znanymi muzykami, między innymi Jennifer Batten ( Michael Jackson), Wojciech Hoffman (Turbo), Andrzej Nowak ( TSA, Złe Psy), Mieczysław Jurecki ( Budka Suflera), Marek Raduli, Janusz Yanina Iwański ( Maanam), Jacek Krzaklewski (Perfect), Krzysztof Misiak ( K-of-M, Chylińska), Wojtek Pilichowski i wieloma innymi za co jestem bardzo wdzięczny losowi, bo miałem okazję wykonywać ważne dla mnie utwory które mnie kształtowały jako muzyka wspólnie z moimi idolami.

Od kilku lat współtworzę projekt Cichoński–Torres Band “VIVA SANTANA” w którym oddajemy hołd Carlosowi Santanie wykonując jego utwory  oraz znane polskie przeboje zaaranżowane  w stylu Santany.